Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa prędkościomierz, wskaźnik paliwa wariuje

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działa prędkościomierz, wskaźnik paliwa wariuje

    no cny yarisów sa wykokie ja osobiscie na jej miejscu wolałbym roczne citigo bo będzie 4-5 lat młodsze. ale zobaczymy. dzieki AdamB za fajny opis leci pomógł

  • #2
    Nie działa prędkościomierz, wskaźnik paliwa wariuje

    Witam
    Problem który dotknął już pewnie wielu. Szukałem ale wszędzie są opisy usterek ale żadnych konkretnych rozwiązań.
    Mianowicie nie działa prędkościomierz, wskaźnik paliwa buja się na zakrętach i piszczy rezerwa, nie liczy przebiegu i klasycznie szarpie na 2 i 3 begu na niskich obrotach. Reszta działa ok.
    Sprawdziłem pod Vag iem, wszystkie zegary licznika działały prawidłowo, natomiast błędy jakie pokazał Vag w załączniku.
    Podmieniony na nowy czujnik prędkości tj kostka która jest na skrzyni pokręciłem ślimakiem w garażu i licznik nie drgnął choć powinien chyba odrobinę.
    Proszę o podpowiedź co dalej posprawdzać również w związku z błędami.
    Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Paweł
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Hmmm.Ja chyba bym tak nieśmiało postawił na same zegary.Wydaje mi się,że albo jest pęknięta któraś ścieżka ,albo pojawiły się zimne luty na płycie zegarów.A szarpanie szczerze to nie wiem,może zegary mają jakiś związek.Niech w tej kwestii wypowiedzą się bardziej doświadczeni.
      1.6 BFQ never gas....only Pb

      Komentarz


      • #4
        Przelutuj stabilizator napięcia do obwodów analogowych w liczniku. (poszukaj na forum naprawa licznika)
        Pozdrawiam,
        Maciek

        Komentarz


        • #5
          Stabilizator to jedno, a drugie to popraw luty na rezystorach - u mnie to one były przyczyną
          رافال
          Spoty
          Cause freedom is a lonely road
          My O2FL

          Komentarz


          • #6
            Witam mam pytanie czy do Octavii 1.9 sdi podejdzie licznik z Fabii z tym samym motorem ??
            https://www.facebook.com/tapicerekpranie

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X